HomeSportPGNiG Superliga Azoty rozgromiły Wybrzeże Gdańsk

PGNiG Superliga Azoty rozgromiły Wybrzeże Gdańsk

To miał być mecz pełen walki i emocji jak informuje portal klubowy zespołu z Gdańska. Na to wskazywała historia pojedynków tych dwóch zespołów. Niestety dla gospodarzy, w pojedynku Energa Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy zdecydowaną wyższość pokazali ci drudzy. Mecz zakończył się wynikiem 16:31.

Początek spotkania nie zwiastował późniejszej deklasacji. Mecz od skutecznego ataku rozpoczął głośno oklaskiwany w Gdańsku były kapitan Energi Wybrzeża, Łukasz Rogulski. Szybko odpowiedział mu Ramon Oliveira. Wtedy rzut karny Nikoli Prce obronił Chmieliński, a swoje w ataku zrobił niezwykle skuteczny tego dnia w zespole gospodarzy Paweł Salacz. W 10. minucie spotkania po kolejnym trafieniu Salacza był remis 4:4. Wówczas goście zaczeli seriami zdobywać bramki. Konsekwentnie wykorzystywali błędy gdańszczan i tylko pojedyncze trafienia Salacza, Wróbla i Komarzewskiego przerywały skuteczne ataki gości.

Drugą połowę od skutecznego ataku rozpoczął Paweł Salacz. Szybko odpowiedział mu jednak Wojciech Gumiński. Czerwono-biało-niebiescy nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Mimo bramek Pawła Salacza i Piotra Papaja, puławianie sukcesywnie powiększali swoją przewagę.

Energa Wybrzeże Gdańsk-Azoty Puławy 16:31

Azoty Puławy: Bogdanov, Koshovy – Panić 7, Jarosiewicz 3, Łyżwa 3, Matulić 3, Titow 3, Gumiński 2, Kasprzak 2, Rogulski 2, Grzelak 1, Kaleb 1, Masłowski 1, Podsiadło 1, Prce 1, Seroka 1

foto i źródło informacji : Energa Wybrzeże Gdańsk