HomeInformacjeWybory Samorządowe: KWW Janusza Grobla pokazał program i kandydatów [VIDEO]

Wybory Samorządowe: KWW Janusza Grobla pokazał program i kandydatów [VIDEO]

W piątek po południu wyborcy poznali program i kandydatów do Rady Miasta i Rady Powiatu startujących z list Komitetu Wyborczego Wyborców Janusza Grobla “Samorządowcy”. Urzędujący prezydent Puław Janusz Grobel a zarazem kandydat na stanowisko prezydenta miasta w nadchodzących wyborach przedstawił zamierzenia na przyszłą pięcioletnią kadencję.

Będzie to w dużym skrócie “polityka kontynuacji”, zatem zaplanowane w mijającej kadencji inwestycje będą dokończone a proces ten zostanie wzbogacony o nowe projekty. Ubiegający się o reelekcję Janusz Grobel potwierdził również, że będzie próbował pozyskać środki unijne na oczekujące na realizacje inwestycje m.in. mediatekę czy kolejne kilometry dróg miejskich tzw. wewnętrzną obwodnicę miasta od ul. Kopernika do ul. Piasecznica. Rodzice i uczniowie szkół nr 3 i 6 mogą być spokojni o kompleksy sportowe przy swoich placówkach. Prezydent Janusz Grobel już jako trzeci z kolejno prezentujących się kandydatów do fotela prezydenta Puław obiecał załatwienie tego tematu w nadchodzącej kadencji.

Puławy dołączą prawdopodobnie także do kilkudziesięciu miast w Polsce, które sfinansują bezpłatną komunikację miejską dla wszystkich uczniów z miasta bez podziału na tych lepiej uczących się i tych nieco gorzej. Co ciekawe jeszcze kilka miesięcy temu pomysł ten z uwagi na zaangażowanie budżetu Puław w inwestycje był według wiceprezydent Puław Ewy Wójcik pomysłem nie do zrealizowania, co na jednej z sesji MRM sygnalizowała startująca z List KWW Janusza Grobla “Samorządowcy” jego zastępczyni. Jak widać jest szansa na to by puławscy uczniowie jeździli nowoczesnym taborem MZK za darmo.

W planach na najbliższą kadencje KWW Janusza Grobla znalazły się jeszcze m.in. tzw. e-usługi, urzędujący prezydent chce po wyborach jeszcze bardziej zinformatyzować usługi, które UM świadczy na rzecz Puławian. Załatwienie spraw w magistracie ma być jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Wśród propozycji inwestycyjnych pojawiła się także spalarnia śmieci, której budowa w kontekście wypełniającego się w szybkim tempie wysypiska staje się powoli koniecznością. W piątkowe popołudnie KWW Janusza Grobla “Samorządowcy” zaprezentował także swoich kandydatów do Rady Miasta i Powiatu, pośród wielu osób postaci są te znane i z doświadczeniem samorządowym . Udało się dostrzec  też kilka transferów z innych ugrupowań.

W przyszłym tygodniu zostaną zaprezentowani kandydaci, którzy wystartują z ugrupowania prezydenta Janusza Grobla do Rady Powiatu a są mieszkańcami ościennych miejscowości i kandydują spoza “miejskich” okręgów do tego gremium.

foto: LPU24.pl

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz