HomeInformacjeTragiczny pożar w Kurowie dwie osoby nie żyją [FOTO]

Tragiczny pożar w Kurowie dwie osoby nie żyją [FOTO]

Ok. 40 minut po północy z czwartku na piątek do SK KPSP w Puławach wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego, krytego blachą budynku mieszkalnego. Pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp z OSP Kurów, który zastał obiekt całkowicie objęty pożarem.

Strażacy mieli informację, że wewnątrz mogą przebywać dwie osoby. Pozostałych czworo mieszkańców opuściło płonący dom przed przybyciem jednostek straży. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych podjęli próbę wejścia do budynku ale w tym momencie nastąpiło rozszczelnienie butli gazowej wewnątrz budynku. Chwile potem ratownicy wynieśli na zewnątrz dwie 11 kg butle gazowe, które schłodzili wodą. Niestety wewnątrz pogorzeliska odnaleziono dwa ciała – właścicieli budynku. Akcja gaśnicza w której brało udział 28 strażaków trwała ponad 6 godz. Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej z jednostek z Puław, OSP Kurów, OSP Kłoda – KSRG, OSP Płonki. Na miejscu obecne były również zespoły ratownictwa medycznego i policja. Jeszcze nie wiadomo co było przyczyną pożaru, policja pod nadzorem prokuratora prowadzi czynności wyjaśniające.

Źródło informacji i foto: KP PSP w Puławach oraz Łukasz Górecki Pulawy112

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz