HomeInformacjePuchar Polski Polesie Kock – Wisła Puławy 0:3 (0:0)

Puchar Polski Polesie Kock – Wisła Puławy 0:3 (0:0)

Puławianie do Kocka pojechali w mocno rezerwowym składzie i po dość jednostronnym spotkaniu pokonała w Kocku miejscowe Polesie 3:0 a bramki dające awans co ćwierćfinału zdobywali w drugiej odsłonie dwie Jakub Mażysz i jedną Dawid Brzeski.

Przed meczem trener Jacek Magnuszewski postanowił dać szansę młodym zawodnikom i rezerwowym. W pierwszej jedenastce skromna publiczność mogła zobaczyć kilku debiutantów. Swój pierwszy mecz w kadrze Wisły zagrali Oskar Leszczyński i Łukasz Dębowski. W roli kibiców na stadionie Polesia pojawili się Jakub Poznański, Łukasz Kacprzycki i Piotr Zmorzyński a na ławce rezerwowych zobaczyliśmy Pawła Sochę, Ivana Litwniuka i Michała Króla.

Już pierwsze minuty pokazały, że to spotkanie może mieć tylko jednego konkretnego zwycięzcę – Wisłę Puławy W 5 minucie spotkania po centrze Karola Barańskiego Krystian Żelisko trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy. Co prawda pomimo wielu sytuacji bramkowych piłka nie chciała wpaść do bramki Polesia ale było wiadomo, ze to kwestia czasu. Pierwsza połowę zawodnikom gospodarzy udało się przetrwać bez strat. W przerwie na placu gry pojawił się Jakub Mażysz i kilka minut po wejściu dał prowadzenie Wiśle, wykorzystując dośrodkowanie Dawida Brzeskiego.

Trzy minuty później było już 2:0, rzut wolny z około 20 metrów od bramki Marcina Zapała wykorzystał Dawid Brzeski i stało się jasne, że Wisła ten mecz wygra. W 55 minucie wynik spotkania ustalił kolejny raz Mażysz, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gospodarzy i z bliska wpakował piłkę do siatki. Drużyna Polesia w czasie całego spotkania oddała jeden strzał, który zmusił do wysiłku Tomasza Pawlikowskiego. Wynik meczu mógł być okazalszy gdyby nie zmarnowane sytuacje Mażysza, Dębowskiego czy Wrzesińskiego. Co nie zmienia faktu, że w ćwierćfinale rozgrywek regionalnych Pucharu Polski Wiślacy zmierzą się ze Stalą Kraśnik.

Polesie Kock- Wisła Puławy 0:3 ( 0:0)

Bramki: Jakub Mażysz 48, 55, i Dawid Brzeski 51

Wisła – Pawlikowski, Barański, Pielach (Krzysztoszek),Dębowski, Kusal (Król), ,Sulkowski (Chudyba), Leszczyński(Mażysz), Popiołek (Litwniuk), Szczotka, Brzeski, Żelisko (Wrzesiński)