HomeFotorelacje3.liga pierwsza porażka Wisły [FOTO]

3.liga pierwsza porażka Wisły [FOTO]

W kolejnym meczu ligowym puławska Wisła grała na stadionie MOSiR w Puławach z zespołem Stali Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia okazała się mocniejsza po dwóch bramkach Tomasza Płonki Stal wywiozła z Puław komplet punktów.  Relacje foto Mariusza Karolaka i Marcina Szeląga.

Od pierwszego gwizdka przyjezdni próbowali narzucić swój styl gry. W siódmej minucie główkował po rzucie rożnym Zagdański, ale znakomitym refleksem popisał się Socha. Wiślacy odpowiedzieli kwadrans później. Szymankiewicz zagrał do Putona, a uderzenie tego ostatniego przyblokował ciałem Kostkowski i piłka minęła słupek rzeszowskiej bramki. W dwudziestej dziewiątej minucie ponownie dobra akcja Stali. Uderzał Nowacki, ale Socha spokojnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po chwili odpowiedział ładną akcją Łukasz Kacprzycki. Zbiegł z prawego skrzydła do środka boiska i uderzył na bramkę, ale piłka minęła poprzeczkę. W końcówce niecelnie uderzali jeszcze Reiman po stronie gości oraz Stanisławski po stronie gospodarzy. Oba strzały minęły jednak światło bramki. W drugiej połowie dominowała walka, a sytuacji było bardzo mało. Po okresie przewagi Stali do głosu coraz częściej dochodzili wiślacy, którzy w pewnym momencie opanowali środek boiska. Gdy wydawało się, że puławianie przejęli inicjatywę i będą coraz bardziej zagrażać bramce Otchenashenki z kontrą wyszli rzeszowianie. Rajd Piotra Ceglarza zakończył się jego centrą, którą nieszczęśliwie próbował przeciąć Krystian Kusal. Piłka po rykoszecie trafiła do Tomasza Płonki, który strzałem z trzeciego metra nie dał szans Pawłowi Sosze. W końcówce wiślacy próbowali rozpaczliwie poszukać okazji do wyrównania, ale Stal mądrze się broniła i oddalała zagrożenie ze swojej połowy. W końcówce niefrasobliwość obrońców wykorzystał po raz kolejny Płonka, który uderzył w kierunku bramki, a futbolówka wpadła tuż przy słupku. W najbliższy weekend wiślacy udają się do Chełma na mecz z tamtejszą Chełmianką.

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 0:2 (0:0)

Bramki: Tomasz Płonka 75, 90+2

Wisła: Socha – Król Kusal), Pielach, Poznański, Litwiniuk, Maksymiuk, Szymankiewicz (Barański), Kacprzycki, Zmorzyński (Żelisko), Puton (Szczotka), Stanisławski

FOTO: Mariusz Karolak

FOTO: Marcin Szeląg

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz