HomeSportPGNiG Superliga Kolejne zwycięstwo Azotów

PGNiG Superliga Kolejne zwycięstwo Azotów

Trudne warunki postawiła w sobotnie popołudnie MKS Energa Kalisz Azotom-Puławy. Zespół Bartosza Jureckiego wygrał wprawdzie, ale o zwycięstwo musiał nieco powalczyć. Samo spotkanie od początku było bardzo zacięte.

Pierwsi gola wrzucili puławianie w 3 minucie wynik otworzył Mateusz Seroka, w chwilę później podwyższył Piotr Masłowski. Dwubramkowe prowadzenie nie utrzymało się długo, bo już chwilę potem było po 3 bramki dla gości rzucili Piotr Adamczak i Artur Klopsteg. Jak komentuje klubowy portal Azotów kluczowe dla losów i wyniku meczu było osiem minut pomiędzy 13 a 21 minutą.

W tym okresie miejscowi wyszli na 5-bramkowe prowadzenie 10:5, w czym olbrzymia zasługa Marko Panica , który do bramki przeciwników trafiał trzy razy z rzędu. Goście jednak nie złożyli broni i jeszcze przed przerwą starali się zmniejszyć straty. Kroku Panicowi starał się dotrzymywać Michał Drej, którego trafienia dawały gościom nadzieję. Po ośmiu minutach drugiej połowy Energa mogła uwierzyć w odrobienie strat. W 38 minucie goście przegrywali tylko dwoma trafieniami (14:16), a w ataku szalał Paulo Grozdek. 2-3-bramkowa przewaga puławian utrzymywała się do około 50 minuty.

W 48 minucie kaliszanie zanotowali poważną stratę, bowiem czerwoną kartką, za ostre wejście w obronie został ukarany własnie Paulo Grozdek. Ostatnie 10 minut to kilka udanych interwencji bramkarzy Azotów-Puławy i skuteczne akcje w ataku. W 54 minucie po golu Masłowskiego puławianie prowadzili już 24:19 i w tym momencie było pewne, że meczu tego już nie oddadzą. Ostatecznie, po golu bardzo aktywnego w tym meczu Piotra Jarosiewicza, Azoty-Puławy wygrały z Energą 28:24.

Azoty-Puławy – Energa MKS Kalisz 28:24 (14:10)

Azoty-Puławy: Koshovy, Bogdanov – Panic 8, Jarosiewicz 5, Kaleb 4, Masłowski 4, Matulic 2, Rogulski 2, Seroka 2, Podsiadło 1, Łyżwa, Grzelak, Kasprzak, Prce, Gumiński.