HomeInformacjeGrupa Azoty rozszerza pakiet produktów, kupując Compo Expert [VIDEO]

Grupa Azoty rozszerza pakiet produktów, kupując Compo Expert [VIDEO]

Grupa Azoty podpisała w czwartek umowę nabycia Grupy Compo Expert, która specjalizuje się w produkcji nawozów specjalistycznych. Nawozy te to zaawansowane technologicznie produkty przeznaczone głównie do upraw wysokowartościowych na plantacjach owoców, warzyw i roślin ozdobnych a także do utrzymania terenów zielonych.

Nawozy specjalistyczne mogą być również stosowane do upraw pod przykryciem lub szklarniowych, a także do trawników i najwyższej jakości muraw sportowych w każdej szerokości geograficznej.

Wojciech Wardacki – Prezes Grupy Azoty S.A.

Finalizacja transakcji będzie mogła nastąpić po uzyskaniu zgody Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Grupy Azoty S.A. oraz zgód właściwych organów kontroli łączenia przedsiębiorstw, wymaganych w niektórych krajach prowadzenia działalności. Całkowita cena nabycia 100% udziałów w Grupie COMPO EXPERT nie przekroczy 235 mln EUR i zostanie w całości sfinansowana z dostępnych dla Grupy Azoty linii kredytowych.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz