HomeInformacjeKarpiński: Straszenie “ruskim” gazem to argument na “uwalenie” elektrowni w Puławach [VIDEO]

Karpiński: Straszenie “ruskim” gazem to argument na “uwalenie” elektrowni w Puławach [VIDEO]

Aż 31 miliardów złotych zostało wydrenowanych z kieszeni obywateli przez okres rządów Prawa i Sprawiedliwości mówił Paweł Nakonieczny szef struktur powiatowych Platformy Obywatelskiej podczas zaimprowizowanej w centrum Miasta konferencji prasowej.

Okazją do zaproszenia był kolejny konwój wstydu jak nazywają akcję bilbordową działacze Platformy, którzy oskarżali rząd PiS o podejmowanie błędnych i szkodliwych decyzji gospodarczych. Dostało się autorom rezygnacji z budowy elektrowni gazowej w Puławach na rzecz bloku węglowego. Konferencja była także okazją do komentarzy na temat dywersyfikacji zaopatrzenia w gaz. Włodzimierz Karpiński stanowczo dementował, że elektrownia gazowa byłaby w jakikolwiek sposób uzależniona od dostaw tego paliwa z Rosji. – To tylko populizm usłyszeliśmy m.in w kontekście oddania do użytku za 4 lata Baltic Pipe z Danii, czy gazoportu, do którego możemy sprowadzać gaz z każdego zakątka ziemi. Były minister skarbu podkreślał również, że za kilka lat Polska może całkiem wyeliminować ze swoich zakupów paliwo z Rosji. – I straszenie “ruskim” gazem jest doraźne i było argumentem na “uwalenie” tej inwestycji – mówił Karpiński.


Relacja z konferencji prasowej 05-09-2018 r

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz