HomeInformacjeRząd wyda ponad 100 mld zł na “Czyste powietrze”[VIDEO]

Rząd wyda ponad 100 mld zł na “Czyste powietrze”[VIDEO]

W Puławskim Parku Naukowo Technologicznym odbyła się konferencja szkoleniowa z udziałem ministra środowiska Henryka Kowalczyka oraz prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Pawła Gilowskiego, dotycząca realizacji rządowego programu „Czyste Powietrze”, który zakłada finansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymiany źródeł ciepła.

Minister Kowalczyk przedstawił w skrócie założenia tego przedsięwzięcia. Wnioski o dofinansowanie wszyscy chętni będą mogli składać prawdopodobnie w drugiej połowie września w tym momencie trwają ostatnie testy systemu informatycznego, który te wnioski  obsłuży.

Henryk Kowalczyk – Minister Środowiska

Michał Mulawa – Radny Województwa Lubelskiego

Rządowy program, w przypadku już istniejących domów jednorodzinnych, przewiduje głownie finansowanie wymiany źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne bądź pompy ciepła. W związku z czym na termomodernizację oraz finansowanie źródeł ciepła przewidziano wydatki w wysokości 103,0 mld zł, a łączny koszt inwestycji wyniesie prawie 133 mld z

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz