HomeInformacjeNiechciany pomnik na trasie Puławy – Wólka Gołębska [VIDEO]

Niechciany pomnik na trasie Puławy – Wólka Gołębska [VIDEO]

Pomnik stojący od lat 70. ubiegłego wieku przy drodze między Puławami a Gołębiem stał się przedmiotem sporu Wspólnoty gruntowej w Wólce Gołębskiej z Urzędem Miasta w Puławach. Wspólnota nie chce ponosić kosztów związanych z utrzymaniem pomnika i przyległego parkingu. Próby odsprzedania Miastu obiektu póki co nie przyniosły rezultatu, bo cena wykupu gruntu nie satysfakcjonuje członków Wspólnoty.

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Wspólnota gruntowa z Wólki Gołębskiej nie ma środków na utrzymywanie zarówno pomnika jak i parkingu, mało tego jako zarządcy tego terenu zdarzało się już oberwać za zaśmiecony teren. Jak usłyszeliśmy od członków Wspólnoty – przez cały czas płacimy podatki a nie mamy środków na to, żeby jeszcze pomnik wraz z parkingiem utrzymywać. Wspólnota utrzymuje się ze składek swoich członków- skąd mamy brać na to środki – dodająKilkanaście dni temu do przewodniczącego wpłynęło pismo z Instytutu Pamięci Narodowej nakazujące usunięcie komunistycznego symbolu znajdującego się na zwieńczeniu monumentu, co również wiąże się z nakładami finansowymi.

Władysław Bąkała – skarbnik Wspólnoty Gruntowej w Wólce Gołębskiej, Tadeusz Matysiak – przewodniczący Wspólnoty Gruntowej w Wólce Gołębskiej

Do sprawy niechcianego pomnika wrócimy, już niebawem więcej szczegółów, zapytamy m.in o stanowisko Urzędu Miasta Puławy a także Instytutu Pamięci Narodowej.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz