HomeFotorelacje3. liga Wisła liderem rozgrywek po zwycięstwie z Sokołem Sieniawa 2:0 (1:0) [FOTO]

W meczu 4. kolejki III ligi grupy IV puławska Wisła pokonała Sokół Sieniawa 2:0 po golach Arkadiusza Maksymiuka i Michała Króla. Wisła wykorzystała przełożony mecz Avii Świdnik ze Stalą Rzeszów i “wskoczyła” na fotel lidera.

Pierwszy fragment meczu to walka o każdy metr boiska. Dwukrotnie skrzydłami próbowali atakować goście, ale z zagraniami zawodników Sokoła radziła sobie nieźle puławska defensywa. W szesnastej minucie wysoki pressing jak się chwile potem okazało przyniósł nie tylko odzyskanie piłki ale i pierwszego gola dla gospodarzy ze środka pola Arkadiusz Maksymiuk lewą nogą uderzył w kierunku dalszego słupka, strzał był tak precyzyjny, że piłka wpadła w samo okienko bramki przyjezdnych. W 37. minucie ładnie z dystansu mierzył Wąsik, ale Paweł Socha po raz kolejny odbił piłkę. W odpowiedzi ponownie uderzał Arkadiusz Maksymiuk a golkiper gości z najwyższym trudem odbił piłkę na rzut rożny. Druga połowa rozpoczęła się od składnej akcji Sokoła, jednak strzał Andrzeja Wąsika nie spowodował zagrożenia. W odpowiedzi prawą stroną ruszył Michał Król, który dośrodkowywał, a piłka po dotknięciu jeszcze stopy jednego z obrońców wpadła za kołnierz bramkarza gości. Od tego momentu zawodnicy Sokoła ruszyli z rozpaczliwymi atakami a Wisła groźnie kontrowała. W drugiej połowie wiślacy mieli co najmniej kilka szans na podwyższenie prowadzenia, ale doskonale bronił Paweł Pawlus. Najpierw w dobrej sytuacji pomylił się Krystian Puton. Później będąc sam na sam z bramkarzem w słupek trafił Kacper Szymankiewicz, a kolejne dwie dobitki obronił golkiper przyjezdnych by ostatni strzał Jakuba Mażysza poszybował nad bramką. Po chwili z bliska głową nie trafił do siatki Puton, a w końcówce pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Piotr Zmorzyński. Bramki już nie padły ale trzy punkty zostały w Puławach. Już w środę w kolejnym meczu zagramy w Kraśniku z tamtejszą Stalą. W przyszła sobotę derby Lubelszczyzny. Do Puław przyjeżdża “naszpikowany” ex wiślakami Motor Lublin

Wisła Puławy- Sokół Sieniawa 2:0

Bramki: Arkadiusz Maksymiuk 16, Michał Król 50

Wisła Puławy: Socha – Król, Poznański, Pielach, Litwiniuk, Kacprzycki (Szczotka), Maksymiuk, Szymankiewicz (Supryn), Puton (Popiołek), Zmorzyński, Stanisławski (Mażysz)