HomeInformacjeObwodnica Puław otwarta z małym zgrzytem [VIDEO]

Obwodnica Puław otwarta z małym zgrzytem [VIDEO]

Kierowcy wreszcie doczekali się otwarcia nowego odcinka drogi ekspresowej S 12 tzw. obwodnicy Puław. W samo południe na oddawanym do użytku odcinku “eski” pojawił się premier Mateusz Morawiecki by w towarzystwie ministra infrastruktury, wojewody, prezydenta Puław i wykonawcy uroczyście otworzyć ten fragment drogi.

Przypomnijmy, że budowa 12 kilometrowego odcinka spowodowała połączenie nowego Mostu na Wiśle z węzłem Kurów Zachód. Odcinek ten pozwoli na ominięcie miasta przez pojazdy pokonujące tę trasę  w ruchu tranzytowym, pozwoli także na znaczne skrócenie czasu podróży z Radomia do Lublina.

Podczas uroczystego otwarcia nowego docinka S 12 nie obyło się bez drobnego zgrzytu swoją dezaprobatę dla działań obozu rządzącego artykułowali przedstawiciele organizacji obywatelskich. Wyszedł do nich Poseł Marek Suski.

Otwarty w środę odcinek wykonało w trybie “zaprojektuj i zbuduj” konsorcjum firm Energopol Szczecin i Przedsiębiorstwa Robót Drogowych ze Zwolenia, kwota kontraktu to ponad 320 mln zł. Uroczystość

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz