HomeInformacjeOddaj krew, pomóż innym

Oddaj krew, pomóż innym

Wakacje to czas największego zapotrzebowania na krew w szpitalach. Krew i jej składniki podawane są głównie osobom, które utraciły krew w wypadku albo w wyniku operacji, osobom z zaburzeniami krzepnięcia, po oparzeniach, ale też pacjentom z chorobami nowotworowymi.

Zasoby krwi w centrach krwiodawstwa zmieniają się z godziny na godzinę, gdyż nikt nie jest w stanie przewidzieć wypadków i nagłych zdarzeń, które będą wymagać przetoczenia krwi. W naszym społeczeństwie najczęstszą grupą krwi jest AB Rh+, płynie ona w naczyniach krwionośnych u 1/3 Polaków, niemal tyle samo ma grupę 0 Rh+. Dużo rzadziej występuje 0 Rh-, najrzadsza zaś jest AB Rh-. Czy któraś grupa krwi jest najbardziej potrzebna w centrach krwiodawstwa? Pożądane są wszystkie, bo istnieją biorcy o różnych grupach. W naszym mieście krew można oddać w punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który znajduje się w szpitalu przy ul. Bema 1. Zachęcamy do pomocy, która przecież nic nie kosztuje, a może uratować komuś życie.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz