HomeSportUdane rozpoczęcie sezonu – zwycięstwo z Wisłą Sandomierz [FOTO]

Udane rozpoczęcie sezonu – zwycięstwo z Wisłą Sandomierz [FOTO]

Trzy punkty pozostają w Puławach, po spotkaniu Wisły Puławy z Wisłą Sandomierz. Puławianie pokonali w pierwszej potyczce w 3.lidze zespół z Sandomierza 1:0 a gola zdobył w 24 min. Łukasz Kacprzycki.

W pierwszych minutach gry obie drużyny grały wyjątkowo nerwowo sporo straconych piłek i niecelnych zagrań powodowało, że kibice przez kilkanaście minut nie obejrzeli żadnej sytuacji bramkowej. Wraz z upływem czasu gra się uspokoiła i wreszcie po obu stronach boiska pod bramkami zaczęło się robić coraz goręcej najpierw Piotr Zmorzyński próbował zaatakować lewą stroną, chwile potem Krystian Puton minął dwóch rywali i po mocnym strzale minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nie minęło kilka minut kiedy zobaczyliśmy szarżującego Ivana Litwiniuka, niestety puławianin przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. Chwilę potem groźnie zrobiło się pod bramką Wisły Puławy. Uderzenie głową z kilu metrów we wręcz niewiarygodny sposób obronił Paweł Socha. W dwudziestej czwartej bramkarz puławian znakomicie uruchomił Szymona Stanisławskiego, który z prawej strony boiska dograł do wbiegającego w pole karne Łukasza Kacprzyckiego, i ten nie dał szans Stanisławowi Wierzgaczowi. W 35. minucie dobrze skontrowali Sandomierzanie, ale strzał minął słupek puławskiej bramki. Cztery minuty później kolejne znakomite zagranie Szymona Stanisławskiego, niestety idealnego dogrania nie wykorzystał Łukasz Kacprzycki. Prawdopodobnie gdyby Wiślacy wykorzystali tę sytuację mecz ułożyłby się zupełnie inaczej

Druga połowa rozpoczęła się od naporu puławian, Kacper Szymankiewicz próbował obsłużyć Łukasza Kacprzyckiego, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniował bramkarz gości. Chwilę później centry z rzutu rożnego, przedłużonej przez Arkadiusza Maksymiuka, nie wykorzystał Mateusz Pielach i z kilku metrów przestrzelił. Coraz odważniej poczynali sobie piłkarze z Sandomierza, którzy potrafili przez kilka minut utrzymywać się na połowie puławian, ale strzały piłkarzy Wisły Sandomierz były niecelne. W ostatnim kwadransie puławianie pokazali jeszcze, że są nieźle przygotowani wytrzymałościowo i szybkościowo Piotr Zmorzyński urwał się obrońcom, i dograł do Krystiana Putona, ale ten strzelił zbyt lekko by pokonać bramkarza gości. Tak więc po niezłym obfitującym w sytuacje bramkowe meczu Wisła Puławy pokonuje swoją imienniczkę z Sandomierza i bardzo ważne trzy punkty pozostają w Puławach.

Wisła Puławy – Wisła Sandomierz 1:0 (1:0)
Bramka: Łukasz Kacprzycki 24

Wisła Puławy: Socha – Król, Pielach, Poznański, Litwiniuk, Maksymiuk (Popiołek), Szymankiewicz (Brzeski), Kacprzycki (Szczotka), Zmorzyński, Puton, Stanisławski (Żelisko)