HomeInformacjeObchody Święta Wojska Polskiego w Puławach [VIDEO]

Obchody Święta Wojska Polskiego w Puławach [VIDEO]

15 sierpnia obchodzone będzie Święto Wojska Polskiego oraz 98.rocznicę Bitwy Warszawskiej. W Puławach uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, następnie na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich pod tablicą upamiętniającą wydanie rozkazu przez marszałka Józefa Piłsudskiego odbędą się uroczystości patriotyczne.

Łukasz Kołodziej– Wydział Komunikacji Społecznej UM Puławy

Pierwsza wystawa eksponowana będzie na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich do 10 września. Poświęcona jest życiu prywatnemu Józefa Piłsudskiego. Przygotowana została w 2017 roku przez Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej w związku z obchodzonym Rokiem Marszałka. Druga natomiast przygotowana przez Puławskie Towarzystwo Tradycji  Narodowych zostanie zaprezentowana w Centralnej Bibliotece Rolniczej Oddział w Puławach i będzie można ją oglądać do 31 sierpnia.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz