HomeInformacjePuławianie oddali hołd Powstańcom Warszawskim [FOTO]

Puławianie oddali hołd Powstańcom Warszawskim [FOTO]

Wzorem lat ubiegłych punktualnie o godz. 17:00 podobnie jak w całym kraju także i w Puławach zawyły syreny mające symbolizować godzinę „W” czyli moment rozpoczęcia Powstania Warszawskiego.

Dokładnie o tej porze uczestnicy uroczystości, która odbywała się na dziedzińcu Pałacu Czartoryskich upamiętniających 74 rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego stanęli na baczność by przez kilka minut stać w zadumie i milczeniu oddając hołd Powstańcom Warszawskim 1944 roku.

Tradycyjnie już uroczystości upamiętniające rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego odbyły się nieopodal tablicy pamiątkowej poświęconej uczestniczce powstania, żołnierzowi AK Krystynie Krahelskiej. Podobnie jak w ubiegłym i poprzednich latach przed tablicą złożono kwiaty i zapalono znicze. Kwiaty złożyli m.in. kombatanci, uczniowie puławskich szkół, przedstawiciele partii politycznych a także związków zawodowych oraz organizacji społecznych. Wartę honorową przed tablica pamiątkową pełnili przedstawiciele Związku Strzeleckiego a także harcerze z puławskiego Hufca ZHP.

Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli władz, wiązankę kwiatów złożył m.in Poseł na Sejm Krzysztof Szulowski, wiceprezydent Puław Ewa Wójcik wraz przewodniczącą rady miasta Puławy Bożeną Krygier. Hołd bohaterom sierpnia 1944 roku złożył także wicestarosta puławski Michał Godliński. Po zakończeniu części oficjalnej w uczestnicy uroczystości obejrzeli koncert pieśni patriotycznych zorganizowany we wnętrzach Pałacu Czartoryskich.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz