HomeSportWisła rozbiła Avię w sparingu [VIDEO]

Wisła rozbiła Avię w sparingu [VIDEO]

W przedostatnim sparingu w letnim okresie przygotowawczym Wisła pokonała w Świdniku Avię aż 6:0. W 25. minucie nieporozumienie obrońców gospodarzy wykorzystał Krystian Puton, który wbiegł na pole karne i wyłożył piłkę Michałowi Kobiałce, który dopełnił formalności. Chwilę potem Wiślacy prowadzili już 2 golami.

Tym razem po akcji Szymona Stanisławskiego na bramkę Avii strzelał Arkadiusz Maksymiuk, niestety dla gospodarzy bramkarz wybił piłkę przed siebie, a technicznym lobem Krystian Puton podwyższył stan posiadania Wisły. Ten sam zawodnik w 52. minucie strzelił trzecią bramkę kiedy to idealnym podaniem popisał się Piotr Zmorzyński, a nadbiegający ze środka pola Krystian Puton strzelił pod poprzeczkę.

W 60. minucie trenerzy Wisły wymienili aż dziewięciu zawodników wśród których było aż siedmiu młodzieżowców oraz testowany skrzydłowy. Ten ostatni w 78. minucie ładnie uderzył na bramkę po indywidualnej akcji, golkiper Avii obronił ten strzał, ale przy dobitce Dawida Brzeskiego był bez szans. Minutę później ponownie testowany skrzydłowy wpadł w pole karne, dograł wzdłuż bramki, a tam czekał już Jakub Mażysz notując debiutanckie trafienie w Wiśle.

Wynik ustalił w 85. minucie Dawid Brzeski po prostopadłym podaniu od Kacpra Szymankiewicza. Już w przyszłą sobotę 4 sierpnia o godzinie 12 ostatni test mecz podopiecznych Jacka Magnuszewskiego i Marcina Popławskiego na stadionie MOSiR Wiślacy zgrają z Victorią Sulejówek.

Marcin Popławski – trener Wisły Puławy

AVIA Świdnik -WISŁA Puławy 0:6 (0:2)
Wisła: Kurek (46 zaw. testowany II) – zaw. testowany I (60 Kusal), Pielach (60 Dębowski), Poznański (60 Sekuła), Litwiniuk (60 zaw. testowany III), Kobiałka (46 Szymankiewicz), Maksymiuk (60 zaw. testowany IV), Puton (60 Brzeski), Zmorzyński (60 Chudyba), Szczotka (zaw. testowany V), Stanisławski (60 Mażysz)

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz