HomeInformacjeZwiązkowcy w Grupie Azoty “Puławy” grożą strajkiem

Związkowcy w Grupie Azoty “Puławy” grożą strajkiem

Pracownicy Zakładów Azotowych w Puławach są coraz bliżej strajku. Na czwartkowej konferencji prasowej ogłosili, że w najbliższy poniedziałek, 2 lipca, odbędzie się spotkanie z prezesem Grupy Azoty, Wojciechem Wardackim. Od rezultatów tego spotkania mają zależeć dalsze losy trwającego od 13 listopada pogotowia strajkowego. Związkowcy zapowiadają, że jeśli nie dojdzie do porozumienia będą zmuszeni przerwać mediacje i zacząć regularny strajk.

Postulaty, których spełnienia oczekują przedstawiciele związków zawodowych to po pierwsze – zaniechanie wszelkich działań zmierzających do wydzielenia jakichkolwiek obszarów ze struktury GAP S.A. po drugie – zaprzestanie łamania umów wzajemnych, tj. Umowy Konsolidacyjnej oraz Umowy Społecznej. Trzecim postulatem jest odwołanie z zarządu GAP S.A. wiceprezesa Krzysztofa Homendy spowodowane utratą wiarygodności i zaufania społecznego.

Głównym powodem do niepokoju, o którym mówią związkowcy, jest przejęcie spółki KOLZAP, obsługującej bocznice kolejowe, przez tarnowski KOLTAR, do którego doszło 15 czerwca. Pracownicy obawiają się, że przeniesienie zarządu spółki do Tarnowa może prowadzić do utrudnień w jej funkcjonowaniu, co z kolei zablokuje pracę puławskich Zakładów Azotowych ze względu na brak możliwości wywiezienia i magazynowania produktów.

Kolejnym zarzutem wobec zarządu jest działanie na niekorzyść firmy poprzez wyprowadzanie zysków, drenowanie funduszu płac i stosowanie niedozwolonych technik sprzedaży produktów, takich jak sprzedaż pakietowa polegająca na sprzedaży puławskich produktów w pakietach z innymi produktami grupy azoty, które cieszyły się mniejszym popytem, przez co sprzedaż produktów z Puław spadała – związkowcy szacują, że przez takie zabiegi firma zaliczyła spadek wartości o około 3 mld zł.

Przedstawiciele związków zawodowych zapowiedzieli, że o decyzjach podjętych podczas poniedziałkowych rozmów poinformują na konferencji prasowej zaplanowanej na wtorek.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz