HomeWasze LPUPoranek z Mistrzami w ZSO nr 2 im F.D. Kniaźnina

Poranek z Mistrzami w ZSO nr 2 im F.D. Kniaźnina

Mistrz jest w każdym z nas – pod takim hasłem, w ZSO nr 2 im. F.D. Kniaźnina, Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował spotkanie z niezwykłymi osobami – Emilią Kotarską i Rafałem Lisem, których łączy miłość do tenisa stołowego i… poruszanie się na wózku inwalidzkim.

Emilia Kotarska, na co dzień pielęgniarka i instruktor aktywnej rehabilitacji w Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjnym jest wielokrotną mistrzynią i wicemistrzynią Polski w tenisie stołowym, a także zwyciężczynią licznych międzynarodowych turniejów organizowanych w kraju i zagranicą. Oprócz tenisa stołowego, startuje w wyścigach na wózkach inwalidzkich. a jej największe osiągnięcia to zwycięstwa w Igrzyskach Aktywnej Rehabilitacji oraz 3-krotne zdobycie Grand Prix Polski Południowo-Wschodniej.

Drugi z czwartkowych gości Rafał Lis, mieszkaniec Kotarwic koło Radomia, to również miłośnik tenisa stołowego. Jest reprezentantem klubu sportowego Szansa-Start Gdańsk, a na swoim koncie zgromadził wiele medali i wyróżnień. Jest zwycięzcą licznych międzynarodowych turniejów, medalistą mistrzostw Europy, wielokrotnym mistrzem Polski, a także uczestnikiem Mistrzostw Świata i Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Goście opowiadali o swoich życiowych zmaganiach i pasji do sportu. Uczniowie, dowiedzieli się, jak wyglądają codzienne treningi niepełnosprawnych sportowców, co motywuje ich do nieustającej pracy i co uważają za swój największy sukces, niekoniecznie sportowy. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli niepowtarzalną szansę zagrać z mistrzami w tenisa stołowego.

foto: ZSO nr 2 w Pulawach

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz