HomeInformacjeNowa hala powstanie a prezydent Janusz Grobel otrzymał absolutorium-radni przegłosowali zmiany w finansach

Nowa hala powstanie a prezydent Janusz Grobel otrzymał absolutorium-radni przegłosowali zmiany w finansach

Puławscy radni podjęli w czwartek decyzje o zwiększeniu poziomu zadłużenia miasta. 18 radnych zagłosowało za a dwóch wstrzymało się w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej dla Miasta Puławy na lata 2018-2026.

W Puławach powstanie zatem nowa hala widowiskowo-sportowa. Miasto wyemituje obligacje na kwotę ok. 40 mln zł. Samorząd nie zrezygnował z budowy tego obiektu pomimo tego, że pierwotnie zabezpieczył dużo mniejsze środki.

Koniunktura na rynku inwestycji budowlanych a w związku z nią ruch cen w górę wymogła na samorządach konieczność zaakceptowania wyższych niż jeszcze pół roku temu cen wykonania podobnych obiektów. Po czwartkowej decyzji poziom zadłużenia budżetu zbliży się do kwoty nieco ponad 100 mln zł. W tej chwili zadłużenie miasta to ok. 24% budżetu.

Emisja obligacji i zwiększenie poziomu zadłużenia to także sygnał, że zostaną ograniczone nowe inwestycje w latach przyszłych.  W praktyce budowa nowej hali oznacza mniej chodników, nowych dróg, czy innej infrastruktury, będzie także mniej pieniędzy na to by samorząd mógł angażować się w projekty unijne gdzie niezbędny jest wkład własny.

Przetarg, który ma wyłonić wykonawcę nowej hali sportowej zostanie prawdopodobnie rozstrzygnięty już niebawem. Przypomnijmy, że najkorzystniejszą pod względem finansowym ofertę złożyła radomska firma ROSA-BUD tuż za nią uplasował się puławski Mostostal.

Czwartkowa sesja to także absolutorium dla prezydenta Puław. Przy jednym głosie przeciwnym radnego Pawła Maja prezydent Janusz Grobel mógł odbierać gratulacje za  wykonanie budżetu w roku 2017 r

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz