HomeInformacje18.Informator PSM trafił do mieszkańców

18.Informator PSM trafił do mieszkańców

Do rąk spółdzielców trafił kilka dni temu nowy 18 już informator wydany przez Puławska Spółdzielnię Mieszkaniową, wydawnictwo przedstawia sytuację organizacyjną i ekonomiczną Spółdzielni za 2017 rok. Zarząd i Rada Nadzorcza już tradycyjnie informują o tym co wydarzyło się w Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w ub. roku zarówno pod względem personalnym, finansowym jak i organizacyjnym.

Przypomnijmy, że w ub. roku na emeryturę odszedł długoletni wiceprezes Spółdzielni Zenon Golmento, a Rada Nadzorcza PSM po ogłoszonym konkursie powołała na to stanowisko Katarzynę Chabros. Nastąpiła także zmiana na stanowisku głównego księgowego Spółdzielni – Mariannę Bąkałę, która również nabyła prawa emerytalne zastąpiła Agnieszka Śmiałowska. Tradycyjnie spółdzielcy otrzymali w skondensowanej formie zestawienia sytuacji ekonomicznej zarówno swoich osiedli jak i poszczególnych budynków. Rok 2017 to czas pozytywnych trendów w raporcie czytamy m.in, że zadłużenie z tytułu nie opłacanych czynszów obniżyło się dzięki działaniom windykacyjnym o bez mała 260 tyś. Złotych, choć wciąż jest to spory problem dla PSM bo na koniec ub. roku zobowiązania nieuregulowane przez spółdzielców wynosiły ponad 1 mln 300 tyś. złotych. Z analizy zadłużenia wynika, że najbardziej zdyscyplinowanymi mieszkańcami w Puławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej są lokatorzy budynku przy ul. PCK 5 tam zadłużenie wynosi 94 grosze natomiast na drugim biegunie znajdują się mieszkańcy bloku przy ul. Polnej 10, którzy wygenerowali ponad 62 tyś. złotych zadłużenia. W 2018 roku Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaplanowała sporo inwestycji i remontów. W każdym z osiedli będą realizowane zaplanowane wcześniej malowania klatek schodowych czy też naprawy elewacji po graffiti. Plany remontowe przewidują także modernizacje niektórych placów zabaw czy naprawy instalacji deszczowych w wybranych budynkach. Kontynuowane będą także inwestycje związane budową dróg pożarowych w osiedlach PSM. Przypomnijmy, że w 2016 roku Komendant Powiatowy Straży Pożarnej nakazał Zarządowi Spółdzielni dostosowanie budynków zarządzanych przez PSM do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz