HomeInformacjeGrupa Azoty “Puławy” podsumowała 2017 rok

Grupa Azoty “Puławy” podsumowała 2017 rok

Grupa Azoty “Puławy” podsumowała ubiegły rok. Z raportu, który został opublikowany wynika, że spółka pomimo wyzwań związanych z wysokimi cenami surowców, umocnienia się polskiej waluty a także trudnej sytuacji rynkowej w segmencie nawozowym utrzymała pozycję lidera, producenta i dostawcy nawozów na rynek krajowy.

Dzięki podniesieniu ilości sprzedaży Grupa Azoty Puławy zwiększyła przychody i zarazem zyski Grupa Kapitałowa „Puławy” wypracowała 3 mld 491 mln zł przychodów ze sprzedaży co oznacza wzrost w stosunku do wyników za 2016 rok o 4,4%. Spółka w ub. roku prowadziła szereg inwestycji. W segmencie nawozowym realizowane są obecnie przedsięwzięcia o budżecie wynoszącym ponad 1 mld zł. Powstająca wytwórnia nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej powiązana z rozbudową i modernizacją instalacji kwasu azotowego oraz budową nowej linii neutralizacji będzie największym w Polsce i jednym z największych w Europie kompleksów nawozowych. Prezes Grupy Azoty “Puławy” Jacek Janiszek zwrócił uwagę w opublikowanym raporcie na dbałość o dialog społeczny oraz zaangażowanie się w rozwój społeczno-gospodarczy Lubelszczyzny. Szczególnie na współpracę z wieloletnim partnerem gospodarczym Lubelskim Węglem „Bogdanka”, który zapewnia Grupie Azoty “Puławy” bezpieczeństwo dostaw węgla kamiennego. Zwrócił uwagę na współpracę z lokalnymi instytutami naukowymi i firmami – zwłaszcza przy realizacji projektów modernizacyjnych i działań inwestycyjno-remontowych. W raporcie mogliśmy przeczytać także o tym, ze Grupa Azoty “Puławy” aktywnie wspiera i będzie wspierała ważne dla regionu inicjatywy kulturalne i sportowe.

foto: Sławomir Kłak GA Puławy

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz