HomeWasze LPUŚwiat wokół nas–doświadczenia i eksperymenty konkurs w Miejskim Przedszkolu nr 2

Świat wokół nas–doświadczenia i eksperymenty konkurs w Miejskim Przedszkolu nr 2

Miejskie Przedszkole nr 2 w Puławach gościło uczestników odbywającego się w środę międzyprzedszkolnego konkursu „Świat wokół nas–doświadczenia i eksperymenty”. Do udziału w konkursie organizatorzy zaprosili dzieci ze wszystkich publicznych placówek przedszkolnych z miasta.

Dzieci mogły dowiedzieć się m.in dlaczego cytryna w skórce pływa, a bez skórki tonie, czy bańki mydlane mają tylko kształt kuli. Z zainteresowaniem oglądały i snuły przypuszczenia, która świeczka zgaśnie pierwsza, jak wypełnić balon powietrzem bez nadmuchiwania go. Zadania które oceniała komisja konkursowa dotyczyły zagadnień związanych z czterema żywiołami: wodą, ogniem, powietrzem i ziemią.

W podsumowaniu konkursu dyrektor przedszkola podkreśliła, iż zaproponowane zabawy są inspiracją dla dzieci do własnych poszukiwań. Zabawy z animatorem „Magicznych ogrodów” były rekompensatą za trudy podejmowanych zadań. W drugiej części spotkania Zbigniew Kiełb przedstawił dzieciom strój żołnierza kawalerii. Z jego też rąk nagrody otrzymali uczestnicy konkursu plastycznego „Puławy – moje miasto. Przedszkolaki dla Niepodległej”. Nagrody ufundowali:Urząd Miasta Puławy, Magiczne ogrody, MPWiK, Carrefour Puławy.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz