HomeInformacjeKoncert “Bo to Polska właśnie”

Koncert “Bo to Polska właśnie”

Koncert zatytułowany “Bo to Polska właśnie” rozpoczął cykl wydarzeń, które organizowane będą w tym roku w powiecie puławskim z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na scenie w hali widowiskowo sportowej Zespołu Szkół Technicznych puławianie mogli zobaczyć występy artystów Polskiej Opery Kameralnej. Koncert prowadził Kazimierz Kowalski – znany śpiewak operowy związany z Polska Operą Kameralną od początku jej istnienia. Celem POK jest prezentacja spektakli operowych w miastach, w których nie ma stałych teatrów muzycznych. Wśród wykonawców widzowie usłyszeli Andrzeja Niemierowicza (baryton) oraz Paulinę Janczaruk (sopran). Artystom akompaniowała Ewa Szpakowska. Podczas piątkowego koncertu rozbrzmiewały m.in takie utwory jak „Przybyli ułani pod okienko”,” Halka” czy „Wojenko, wojenko”.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz