HomeInformacjeOtwieramy serca dla syryjskich dzieci w ZS nr 1 w Puławach podsumowanie akcji [VIDEO]

Otwieramy serca dla syryjskich dzieci w ZS nr 1 w Puławach podsumowanie akcji [VIDEO]

Zespół Szkól nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach podsumował w piątek akcję ogłoszoną przez Lubelskiego Kuratora Oświaty pod nazwą „Lubelszczyzna dla Syrii”. Nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 napisali projekt edukacyjny, który nazwali „Otwieramy serca dla syryjskich dzieci”.

Honorowy patronat nad programem objęli: Starosta Puławski Witold Popiołek oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Smaga. Pomysłodawcy tego projektu założyli sobie kilka istotnych celów m.in wsparcie odbudowy zniszczonych domów w Syrii czy uwrażliwienie młodzieży na krzywdę i cierpienie innych a także po prostu chcieli choć w symboliczny sposób poprawić los syryjskich dzieci żyjących w zniszczonym kraju. W tym celu w szkole zorganizowano loterię a także kiermasze ciast. W sumie w licznych akcjach przeprowadzonych w ramach akcji udało się zebrać prawie 4 tysiące złotych. Podsumowaniem projektu było spotkanie z byłymi żołnierzami wojska Polskiego, którzy brali udział w misjach pokojowych w Syrii. Na spotkanie z młodzieżą przybyli pułkownicy Henryk Arciuch i Romuald Gryko, którzy opowiedzieli o tej pozytywnej stronie i zwyczajach panujących w targanej przez dziesiątki lat konfliktami Syrii.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz