HomeInformacjePuławski Strajk Kobiet [VIDEO]

Puławski Strajk Kobiet [VIDEO]

Puławy dołączyły do akcji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – nieformalnej, bezpartyjnej inicjatywy kobiet, zarówno należących do różnych organizacji kobiecych, jak i niezrzeszonych, które zorganizowały m.in Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek z października 2016 r.

W ponad 200 miastach w Polsce i za granicą lokalne grupy działania, aktywistki grup formalnych i nieformalnych zorganizowały tego typu przedsięwzięcia. Organizatorki, które w Puławach w niedzielne popołudnie zdołały przyciągnąć kilkanaście zainteresowanych osób przedstawiły swoje postulaty. Dotyczyły one m.in ochrony przed przemocą, praw reprodukcyjnych, walki z dyskryminacją ekonomiczną kobiet i państwa wolnego od zabobonów. Nowym obszarem, który naturalnie wyłonił się ostatnimi czasy to jak usłyszeliśmy podczas wystąpień protesty prodemokratyczne.


Elwira Borowiec – Organizator Puławskiego Strajku Kobiet

Jednym z ważnych wątków podnoszonym podczas puławskiej manifestacji było 100-lecie wywalczenia sobie przez kobiety praw wyborczych, organizatorki skupiały się zarówno na przypominaniu tej ważnej rocznicy, jak i na akcji dotyczącej powszechnego udziału kobiet w zbliżających się wyborach samorządowych.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz