HomeInformacje3.Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej [VIDEO]

3.Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej [VIDEO]

Miłośnicy militariów a w szczególności broni palnej mieli swoje święto w ubiegłą sobotę w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 w Puławach odbywał się Trzeci Ogólnopolski Zlot Miłośników Broni Palnej.

Impreza ta zyskuje coraz większą popularność w branży. Na stoiskach zaprezentowano niezliczona ilość sztuk broni i to zarówno tej współczesnej jak i sztuki, które znajdują się tylko w zbiorach kolekcjonerów. Impreza ze względów bezpieczeństwa ma charakter zamknięty co nie oznacza, ze Puławski Klub Miłośników Broni palnej stroni od propagowania idei strzelectwa a także promowania zainteresowania bronią.

Paweł Hrabis – Prezes Puławskiego Klubu Miłośników Broni Palnej
Oprócz egzemplarzy współczesnych podczas zlotu można było obejrzeć także kolekcjonerskie perełki jednym z takich egzemplarzy był karabin samopowtarzalny Maroszka wz. 1938M, który jest jednym z 6 zachowanych egzemplarzy. Tradycyjnie podczas zlotu można było kupić lub sprzedać egzemplarze broni, co oczywiste transakcji mogły dokonywać tylko osoby które posiadają odpowiednie pozwolenia i licencje. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów kończąc tegoroczna imprezę już rozpoczęto przygotowania do kolejnego zlotu.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz