HomeInformacjeNGO uczyły się w Puławach o dostępie do informacji publicznej [VIDEO]

NGO uczyły się w Puławach o dostępie do informacji publicznej [VIDEO]

We wtorkowe popołudnie w sali konferencyjnej w Starym Młynie przy ul. Zielonej spotkali się reprezentanci puławskich organizacji pozarządowych z przedstawicielami lubelskiej Fundacji Wolności, która od lat przeciera szlaki w tematyce pozyskiwania informacji publicznej od instytucji państwowych i samorządowych.

Misją Fundacji Wolności jest społeczna kontrola przestrzegania prawa i dążenie do jakościowych zmian działalności organów władzy publicznej. Fundacja Wolności zasłynęła m.in. z rozliczenia przedstawicieli lubelskiego ratusza z wydatków za pośrednictwem służbowych kart kredytowych. Puławskie spotkanie poświęcone było procedurom dostępu do informacji publicznej oraz sprawom finansowania organizacji pozarządowych.


Krzysztof Kowalik – Fundacja Wolności
Podczas spotkania przedstawione zostały prezentacje z najważniejszymi informacjami, padały również pytania i wywiązywały się dyskusje. Tematyka wynikała z potrzeby, gdyż wiele puławskich organizacji zwracało się do Fundacji Wolności zgłaszając niejasność przepisów.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz