HomeSportII Turniej o Puchar dyrektora IV liceum Ogólnokształcącego w piłce nożnej [VIDEO]

II Turniej o Puchar dyrektora IV liceum Ogólnokształcącego w piłce nożnej [VIDEO]

W sobotę w hali zespołu Szkół technicznych odbył się II Turniej o Puchar dyrektora IV liceum Ogólnokształcącego. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów powiatów opolskiego, puławskiego, kozienickiego i ryckiego.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Następnie rozegrano spotkania w rundzie finałowej, dzięki którym poznaliśmy ostateczna klasyfikację. Puchar dla najlepszej drużyny turnieju przypadł pierwszemu zespołowi Wisły Puławy, który w finale turnieju po rzutach karnych pokonał Tęczę Bełżyce. Warto dodać, że oba zespoły spotkały się w rundzie zasadniczej i wtedy górą byli piłkarze z  Bełżyc. Na podium stanęła także drużyna Ruchu Ryki, która w spotkaniu o trzecie miejsce spotkała się z Powiślakiem Końskowola. Piłkarze z Końskowoli ulegli zespołowi z Ryk 1:2 piąta lokatę zajęła Stal Poniatowa szóstą drugi zespół Wisły na siódmym miejscu uplasowała się Garbarnia Kurów ósmym Energia Kozienice dalej Hetman Gołąb i Serokomla Janowiec. Najlepszym bramkarzem uznany został jednogłośnie Igor Belka tytuł najlepszego strzelca trafił do rąk Szymona Plewki a najlepszego zawodnika turnieju do Eryka Kołodziejczyka.


Michał Walendziak – KS Wisła Puławy
Organizatorzy bardzo uważnie przyglądali się poczynaniom młodych piłkarzy jednym z celów turnieju była rekrutacja do klas pierwszych IV liceum w Puławach, które w przyszłym roku chce utworzyć klasy o profilu piłkarskim. Kilkunastu młodych zawodników otrzyma propozycje nauki w puławskiej placówce.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz