HomeInformacjeRozbudowa hotelu pod znakiem zapytania [VIDEO]

Rozbudowa hotelu pod znakiem zapytania [VIDEO]

Właściciel Hotelu Pikul chce rozbudowywać swój obiekt. Niestety starania o pozwolenie na budowę blokują zapisy Planu Zagospodarowania Przestrzennego, które nie przewidują budowy wyższych obiektów niż funkcjonujące obecnie.

Pomimo tego, że w momencie prowadzonych zmian planu zagospodarowania przestrzennego niezbędnego do uzyskania pozwolenia na budowę nowej hali sportowej nie wnosił zastrzeżeń jako sąsiad nieruchomości, do których miał prawo, by nie przedłużać postępowania i nie blokować drogi do budowy hali sportowej. Jak wielokrotnie podkreślał otrzymał zapewnienia, że jego wnioski do planu dla jego nieruchomości zostaną także uwzględnione. Rzecz miała miejsce w 2016 roku. Minęły dwa lata a przedsiębiorca nie może rozpocząć starań o pozwolenie na nadbudowanie trzech kondygnacji do istniejącego hotelu. Okazuje się, że ilość miejsc w obiekcie jest zbyt mała. Dzisiaj wystarczy by przyjąć liczbę gości mieszczącą się w autokarze. Właściciel hotelu, prosił Radę Miasta podczas sesji powołując się na wiele rozmów m.in z prezydentem Puław o wsparcie w tych staraniach.


Marek Pikul – właściciel hotelu
Wszystko wskazuje na to, że sprawa nabierze tempa. Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Krygier zaproponowała spotkanie podczas komisji gospodarki, która prawdopodobnie zajmie się tą sprawą.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz