HomeInformacjeKwalifikacja do wojska już niebawem

Kwalifikacja do wojska już niebawem

Ta informacja jest szczególnie istotna dla mężczyzn urodzonych w latach 1994 do 1999, którzy nie maja ustalonej kategorii zdolności do służby czynnej. Sprawa dotyczy również kobiet z tych samych roczników, które posiadają kwalifikacje przydatne do służby wojskowej.

Starosta Puławski wraz z  Wojskową Komendą Uzupełnień organizują Kwalifikację, która potrwa od 20 lutego do 27 marca w tych dniach przyjmowani będą mężczyźni natomiast panie powinny się zgłosić 19 lutego. Kwalifikacja, odbędzie się w budynku przy ul. Centralnej 16 w bezpośrednim sąsiedztwie przychodni specjalistycznej przy tej samej ulicy. Przypomnijmy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 30 listopada ubiegłego roku oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony stawiennictwo jest obowiązkowe. Wszystkie osoby, które podlegają temu obowiązkowi a zamieszkują na terenie gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Puławy Miasto, Wąwolnica i Żyrzyn powinny zabrać ze sobą dokument tożsamości, dokumentacje dotyczącą stanu zdrowia a także zdjęcie o wymiarach 3×4 cm bez nakrycia głowy, oraz dokumenty poświadczające wykształcenie.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz