HomeWasze LPUWieczór poetycki Krzysztofa Gryko

Wieczór poetycki Krzysztofa Gryko

Młodzieżowy Dom kultury zorganizował w piątek wieczór poetycki z puławianinem Krzysztofem Gryko. Autor zaprezentował licznej publiczności swoje utwory. Krzysztof Gryko jest poetą, muzykiem i tłumaczem. Absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim i muzykoterapii na UMCS w Lublinie.

17 lat temu został nominowany do nagrody głównej w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina w Łodzi. Zadebiutował w 2002 tomem poetyckim “Godziny szczytu” Poza tym wydał jeszcze trzy zbiory wierszy: Poślizg , Rezonans i Kontrapunkt. Publikował wiersze, eseje, prozę oraz recenzje m.in. w „Twórczości”, „Zeszytach Literackich”, „Czasie Kultury”, „Akcencie”, „Kwartalniku Artystycznym”, „Odrze” i „Kresach”. Autor przekładu z języka hiszpańskiego powieści Francesco Mirallesa Retrum. Bohater piątkowego wieczoru jest także twórcą projektu muzycznego pod nazwą Kwartet Basra, inspirowanego m.in. śródziemnomorskością bycia i poezją sufich. Uczy języka hiszpańskiego i gry na gitarze.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz