HomeFotorelacjePGNiG Superliga Azoty rozstrzelały Wybrzeże Gdańsk (FOTO)

PGNiG Superliga Azoty rozstrzelały Wybrzeże Gdańsk (FOTO)

W Puławach spodziewano się zwycięstwa, ale na takie rozmiary prawdopodobnie liczyło niewielu. Goście zaczęli bardzo dobrze rzucając pierwszą bramkę i skutecznie blokując kontrę Azotów. To było jednak wszystko na co mogli w sobotę pozwolić sobie zawodnicy Wybrzeża.

Od 5 minuty rozpoczęła się koncertowa gra puławskich skrzydłowych Adama Skrabanii i Mateusza Seroki, to ci dwaj zawodnicy na przemian punktowali drużynę gości. w 15 minucie meczu puławianie prowadzili już pięcioma bramkami i nic nie wskazywało by zamierzali się zatrzymać. Większość bramek w tym fragmencie gry padła po świetnych kontrach po bardzo dobrej grze defensywnej. Swoje znakomite momenty miał także Vadim Bogdanow, który kilka razy odbił bardzo niebezpieczne rzuty gdańszczan. Gra Azotów to nie tylko kontry swój udział w podwyższaniu wyniku mieli także Paweł Podsiadło ,Piotr Masłowski czy Bartosz Jurecki, który nieźle radził sobie z defensywa gości. Na przerwę podopieczni Marcina Lijewskiego schodzili z bagażem 20 straconych bramek. Po przerwie tempo gry nie spadło puławianie cały czas utrzymywali bezpieczny dystans z minuty na minutę podwyższając swoja przewagę nawet do 10 goli. W szeregi przyjezdnych wkradało się coraz więcej błędów. Szczypiorniści z Gdańska grali coraz mniej skutecznie przy okazji faulując. Niestety dwójka sędziowska z Radomia nie wiele z tym robiła. Puławianie dalej robili swoje koleje trafienia Kasprzaka, Ostroushki, Podsiadły i Panicia spowodowały, ze puławianie osiągnęli aż 16 bramkowa przewagę deklasując tym samym Wybrzeże Gdańsk.

Azoty Puławy – Wybrzeże Gdańsk 36:20 (20:12)

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Skrabania, Gumiński, Seroka Panić , Podsiadło , Jarosiewicz , Grzelak, Masłowski , Titow , Orzechowski , Jurecki , Ostroushko , Kasprzak , Pezda

foto: Marcin Szeląg

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz