HomeInformacjeTurniej deblowy w badmintona

Turniej deblowy w badmintona

W sobotę w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 10 rozegrano Turniej deblowy w badmintonie na starcie stanęło jedenaście par w dwóch grupach zaawansowania. Zmagania badmintonistów prowadzono systemem „każdy z każdym”.

W kategorii A czyli grupie zawodników bardziej zaawansowanych po zaciętych pojedynkach zwycięzcę wyłoniła dopiero tzw. mała tabela, ponieważ trzy deble miały po jednej porażce. Najwięcej setów wygrali zawodnicy Ogniska TKKF Chemik Damian Woźniak i Mateusz Gołofit i to oni sięgnęli po zwycięstwo ,sprawiając tym samym dużą niespodziankę. W kategorii B czyli grupie zawodników średnio zaawansowanych, bezkonkurencyjni okazali się goście z Lublina Jacek Mac i Artur Sienkiewicz, którzy wygrali wszystkie pojedynki. Na słowa uznania zasłużyła para mikstowa Ewelina Kasprzycka i Paweł Skomra reprezentanci TKKF Chemik Puławy, którzy pokonując męskie pary zajęli trzecie miejsce. Poza konkurencją rozegrano także singiel kobiet, gdzie najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Kubera z Górnika Łęczna. Przypomnijmy, ze organizatorami turnieju byli Uczniowski Klub Sportowy Chemik oraz Ognisko Towarzystwa Krzewienie Kultury Fizycznej Chemik w Puławach.

Debel A.
1. Woźniak Damian / Gołofit Mateusz – TKKF Chemik
2. Maron Dawid / Kukier Szymon – Ząbki / TKKF Chemik
3. Wojciechowski Paweł / Choroszyński Artur – TKKF Chemik / Puławy
4. Masicz Piotr / Kiper Daniel – Lublin
5. Kubera Natalia / Wiśniewska Sylwia – Górnik Łęczna

Debel B
1. Mac Jacek / Sienkiewicz Artur – Lublin
2. Padel Piotr / Suwała Zbigniew – TKKF Chemik / Radom
3. Kasprzycka Ewelina / Skomra Paweł. – TKKF Chemik
4. Leftak Grzegorz / Ziółek Łukasz – TKKF Chemik
5. Taracha Witold / Matras Grzegorz -TKKF Chemik
6. Sieńczak Paweł / Haładus Marek – Górnik Łęczna

Poza konkurencją rozegrano także singiel kobiet, gdzie najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Kubera z Górnika Łęczna.

1. Natalia Kubera z Górnika Łęczna.

2. Wiśniewska Sylwia – Górnik Łęczna

3. Skrzypiec Ewa Dęblin

4. Kasprzycka Ewelina TKKF Chemik

Sędzia zawodów: Aleksandra Skrzyńska Zamość.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz