HomeWasze LPUTajemnicze zjawisko na niebie

Tajemnicze zjawisko na niebie

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia około godziny 4:00 na wschodniej części nieba można było zaobserwować niezwykłe i  tajemnicze zjawisko.

Z relacji naocznych świadków wynika, że widać było jasną łunę, która rozbłysła, a potem rozeszła się w jasną, ogromną kulę. Całe zjawisko trwało około 5 minut, po czym znikło. To co można było zaobserwować to nic innego jak gazy wylotowe międzykontynentalnego pocisku rakietowego wystrzelonego z terytorium Rosji. Po osiągnięciu wysokości (minimum) kilkuset kilometrów, gazy wylotowe rakiety zostały rozświetlone przez światło słoneczne. Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa  był to testowy start rakiety balistycznej z poligonu Kapustin Jar w zachodniej Rosji.

Rosyjski minister obrony potwierdza, że: “W dniu 26 grudnia 2017 r. zespół bojowy wystrzelił międzykontynentalny pocisk balistyczny RS-12M Topol z poligonu Kapustin Yar w regionie Astrachań”.

 

informacja źródłowa: lublin112.pl

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Dziennikarz obywatelski, miłośnik zwierząt, krótkofalarstwa, wojskowości, pasjonat kolejnictwa i społecznik. Łukasz Górecki relacjonuje dla Was nagłe wypadki w mieście i poza granicami, bądźcie czujni On po prostu jest wszędzie. ?

Brak komentarzy

Napisz komentarz