HomeInformacjeNiechciana droga na garnuszku ZDM (VIDEO)

Niechciana droga na garnuszku ZDM (VIDEO)

250 tyś. złotych rocznie tyle będzie kosztowało podstawowe utrzymanie 3,5 km odcinka drogi 801, która prowadzi przez Puławy ulicami Dęblińską, Piaskową, Czartoryskich i Głęboką. Te i niewykluczone, że inne koszty będzie musiał wziąć na swoje barki Zarząd Dróg Miejskich w Puławach, który został “obdarowany” przez Powiat tą drogą.

Zgodnie z uregulowaniami prawnymi gminy zarządzają drogami tzw. wyższych kategorii czyli wojewódzkimi i krajowymi, które znajdują się w granicach administracyjnych tych gmin ale w powiatach grodzkich czyli np. Lublinie. Tam w ślad za obowiązkami idzie wsparcie finansowe. W Puławach został stworzony niebezpieczny precedens. Gmina Miasto Puławy ma utrzymywać byłą drogę wojewódzką nie dostając na to żadnych środków z budżetu Województwa lub Państwa. ZDM odwoływał się od decyzji Powiatu niestety wojewoda decyzję podtrzymał. Teraz jak nam powiedział Wiesław Stolarski – Dyrektor puławskiego Zarządu Dróg Miejskich pozostała batalia w Sądzie Administracyjnym.


Wiesław Stolarski – Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Puławach

Dyrektor Wiesław Stolarski przed werdyktem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego jest dobrej myśli aczkolwiek jak podkreśla w orzecznictwie można spotkać takie decyzje Sądów, które niestety dla gmin bywają niekorzystne.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz