HomeInformacjeWigilia Miejska 2017 (FOTO)

Wigilia Miejska 2017 (FOTO)

Już 11 raz mieszkańcy Puław zebrali się na Placu Chopina, żeby wspólnie śpiewać kolędy, zabrać do domów przywiezione do Puław przez harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju i połamać się opłatkiem. Na placu przy UM w świątecznych okolicznościach choince i szopce, puławianie celebrowali Miejską Wigilię.

Tradycyjnie, życzenia mieszkańcom złożyła przewodnicząca Rady Miasta Bożena Krygier wiceprezydenci Ewa Wójcik i Tadeusz Kocoń. Do życzeń świątecznych dołączył się także poseł Krzysztof Szulowski, który życzył mieszkańcom pogodnych i spędzonych w rodzinnym gronie świąt, poseł nawoływał do zjednoczenia się w tym szczególnym dla katolików czasie. Fragment ewangelii przeczytał dziekan dekanatu puławskiego ks. Piotr Trela, następnie zgromadzeni na placu mieszkańcy miasta przełamali się opłatkiem, który wcześniej otrzymali od roznoszących go po placu harcerzy. Wigilię zakończyło wspólne kolędowanie, któremu ton nadawał chór „Animabile Canticum” przy wsparciu zespołów „Jedenastki” oraz ZPiT “Grześ”. Na zmarzniętych uczestników spotkania czekał gorący poczęstunek.

foto: LPU24.pl

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz