HomeInformacjeDuże zmiany w komunikacji zbiorowej, dofinansowanie z UE na kwotę 13,5 mln zł (VIDEO)

Duże zmiany w komunikacji zbiorowej, dofinansowanie z UE na kwotę 13,5 mln zł (VIDEO)

Blisko 26 mln zł wydadzą samorządy Puław i okolicznych gmin, które weszły w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego a projekt dotyczy usprawnienia i unowocześnienia transportu zbiorowego. W ciągu najbliższych dwóch lat zmieni się bardzo wiele.

Na trasach pojawią się nowe, niskopodłogowe i niskoemisyjne autobusy, zostaną zamontowane nowe wiaty przystankowe a o rozkładzie jazdy poinformują tablice elektroniczne. Kolejnym ułatwieniem, które zyskają mieszkańcy Puław i podpuławskich gmin będą także nowe biletomaty.


Henryk Mizak – Prezes MZK Puławy

W ub. środę przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Gminy Miasto Puławy parafowali umowę dzięki, której inwestycje w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym zostaną dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Ewa Wójcik – wiceprezydent Puław
Z dotacji skorzystają oprócz Miasta Puławy także ościenne gminy, Janowiec, Kazimierz Dolny, Żyrzyn, Końskowola a także Gmina Puławy, gdzie środki zostaną przeznaczone głownie na infrastrukturę.

Jan Gędek – wójt Gminy Janowiec

Paweł Kamola – sekretarz Gminy Puławy

Warto przypomnieć, że główny ciężar inwestycji spoczywa na mieście Puławy. Miejski przewoźnik (MZK) jest w trakcie procedur przetargowych, które wyłoniły już dostawcę autobusów a niebawem poznamy także dostawcę tablic elektronicznych. Dotacja ze środków unijnych na całe przedsięwzięcie wyniesie 13,5 mln zł czyli nieco ponad połowę wszystkich wydatków związanych z tym projektem.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz