HomeInformacje“Jak dwie krople wody”- projekt edukacyjny (VIDEO)

“Jak dwie krople wody”- projekt edukacyjny (VIDEO)

“Jak dwie krople wody” tak nazywał się projekt edukacyjny, w którym uczestniczyły przedszkolaki z puławskich placówek. Jest o tyle szczególne i specyficzne przedsięwzięcie, że w zajęciach uczestniczyły także dzieci niepełnosprawne z Punktu Przedszkolnego “Mali Odkrywcy” prowadzonego od ponad 4 lat przez Spółdzielnię Socjalną “Inicjatywa”.

Przedszkolaki poprzez wspólne uczestnictwo w warsztatach i zajęciach przedszkolnych poznawały i uczyły się nawzajem.  A cel, który postawili sobie organizatorzy to wzbudzenie zainteresowania tematyką niepełnosprawności wśród najmłodszych oraz rozwijanie pozytywnych postaw otwartości i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Jednym z efektów tego projektu jest wystawa, którą można oglądać na parterze Urzędu Miasta. Wystawa jest efektem pracy dzieci w wieku od 3 do 6 lat z Puław i Gołębia.

Żaneta Bartuzi – Punkt Przedszkolny “Mali Odkrywcy”

Tytuł konkursu zostały zaproponowany przez jednego z wychowanków. Punkt przedszkolny „Mali Odkrywcy” jest placówką integracyjną, której głównym celem  jest rozwój funkcjonalny podopiecznych, a także rozwijanie świadomości  mieszkańców w tematyce niepełnosprawności.

 

foto: PR

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz