HomeInformacjeObchody roku Patrona Puław Św. Brata Alberta

Obchody roku Patrona Puław Św. Brata Alberta

W niedzielę rozpoczęły się Obchody roku patrona Puław Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Od rana mieszkańcy mogli wziąć udział w szeregu wydarzeń towarzyszących. Przed południem odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, natomiast późnym popołudniem na Skwerze Niepodległości rozpoczęło się spotkanie albertyńskie połączone ze zbiórką darów dla puławskiego schroniska im. św. Brata Alberta.

Mieszkańcy Puław przynosili żywność z długim terminem przydatności a także męskie kosmetyki, czyli produkty, które są niezbędne do codziennego funkcjonowania pensjonariuszy puławskiego Schroniska dla bezdomnych im św. Brata Alberta. Tuż po zapadnięciu zmroku mieszkańcy mogli obejrzeć film o patronie Miasta.

Organizatorzy w ramach obchodów zapraszają także na konferencje, która odbędzie się w Puławskim Parku naukowo Technologicznym zatytułowaną “Ten jest dobry, kto chce być dobry” z udziałem Szymona Hołowni i dra Ireneusza Siudema. Konferencję tę zaplanowano na czwartek 16 listopada.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz