HomeWasze LPUPiknik z bronią w roli głównej

Piknik z bronią w roli głównej

11 listopada będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Niepodległości, która została przez Polskę odzyskana w 1918 roku po latach rozbiorów i ciężkich walk na frontach I wojny światowej. W tamtych trudnych czasach nasi przodkowie posiadali wysoko rozwiniętą kulturę posiadania broni palnej, dzięki czemu mogli zorganizować zbrojne powstania (m.in. listopadowe, styczniowe, wielkopolskie) oraz przeprowadzić liczne działania militarne w czasie trwania wojny, których zwieńczeniem było odbudowanie niepodległego państwa polskiego.


W tym dniu Puławski Klub Miłośników Broni Palnej organizuje pod patronatem Prezydenta Miasta Puławy Dzień Otwarty dla wszystkich mieszkańców Puław i okolic. Od godziny 10:00
w Zespole Szkół Nr 3, tzw. “Szpulki”, będzie można:
* obejrzeć broń palną członków naszego klubu
* zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa z obchodzeniem się z bronią palną oraz na strzelnicy
* rozłożyć i złożyć popularnego Kałasznikowa
* skorzystać z możliwości strzelania z Kałasznikowa na specjalnym trenażerze strzeleckim.
Współorganizatorami Dnia Otwartego są:
* Klasy Mundurowe Zespołu Szkół Nr 3 w Puławach
* Młodzieżowa Sekcja Strzelecka PATRON
* Druga Lubelska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej,
którzy wystawią swoje stoiska.
Podczas tej imprezy chcemy przybliżyć mieszkańcom miasta naszą działalność oraz cele jakie przed sobą stawiamy jako Puławski Klub Miłośników Broni Palnej, dlatego też działać wtedy będzie klubowy punkt informacyjny.
Naszym nadrzędnym działaniem jest tworzenie młodzieżowych sekcji strzeleckich, gdzie chcemy „wyławiać” talenty strzeleckie wśród młodych mieszkańców Puław i okolic. Zależy nam także na odbudowywaniu wspomnianej na wstępie kultury posiadania broni palnej oraz odczarowywania mitów jakie wokół broni krążą w społeczeństwie, które przez lata było jej pozbawione. Chcemy pokazać, że broń palna to coś normalnego, że jest to zwyczajny element życia wolnego społeczeństwa. Obcowanie młodzieży z bronią to także nauka patriotyzmu, skupienia i koncentracji. Już pod koniec XIX wieku dostrzegano konieczność szkolenia młodzieży w posługiwaniu się bronią palną, co przełożyło się na stworzenie wielu organizacji z silnie wykształconą świadomością narodową, które miały następnie olbrzymi wkład w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Dziś posiadając i świętując niepodległość, poprzez naukę bezpiecznego posługiwania się bronią palną i szkoleniu w strzelectwie sportowym chcemy aby nasza młodzież odnosiła sukcesy w zawodach strzeleckich rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i światowej oraz pielęgnowała kulturę posiadania broni palnej wśród społeczeństwa.

Marek Kiecana

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz