HomeInformacjeModernizacja Domu Chemika pod znakiem zapytania ?

Modernizacja Domu Chemika pod znakiem zapytania ?

Nie milkną echa materiału LPU TV sprzed tygodnia, w którym mówiliśmy o petycji do Lubelskiego Konserwatora Zabytków wystosowanej przez Puławską Radę Działalności Pożytku Publicznego oraz inicjatorów akcji internetowej „Tak dla remontu POK Dom Chemika”, którzy są przeciwni wpisowi do rejestru zabytków województwa lubelskiego tego budynku.

Wniosek ten do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w marcu tego roku złożyło Stowarzyszenie “Puławianie”, które także zabrało głos w tej sprawie.

Szymon Karczewski – Pełnomocnik Stowarzyszenia “Puławianie”

W ub. środę podczas podsumowania roku kulturalnego Prezydent Puław zaapelował do mieszkańców miasta o wysyłanie indywidualnych petycji do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, by ten nie wpisał Domu Chemika do prowadzonego przez siebie rejestru. Grozi to jak zaznaczył Prezydent Puław utratą bez mała 60 mln zł, które samorząd pozyskał na przeprowadzenie modernizacji tego obiektu.

Janusz Grobel – Prezydent Puław

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz