HomeInformacje24 godzinny Bieg Przyjaźni (VIDEO)

24 godzinny Bieg Przyjaźni (VIDEO)

Ponad dwustu biegaczy wzięło udział w 24-godzinnym biegu przyjaźni – sztafecie, która odbywała się w sobotę i niedziele na stadionie MOSiR w Puławach. Charytatywne bieganie i zbiórka pieniędzy podczas imprezy została zorganizowana przez grupę pasjonatów sportów biegowych dla Kamili Kołcz, cierpiącej na rzadką, genetyczną chorobę.

Kamila zmaga się z zespołem Charge, który zawiera w sobie długą listę schorzeń, które nie pozwalają Kamili samodzielnie funkcjonować. Zebrane pieniądze wspomogą jej leczenie. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik “Biegu Przyjaźni” zasilił konto fundacji Zarażamy Radością lub wrzucał do puszki kwotę 20 złotych lub wyższą. Zadaniem biegaczy było utrzymanie biegu przez 24 godziny i dzięki starannemu zaplanowaniu przez organizatorów startów i list startowych udało się 24 godzinną sztafetę utrzymać. jak się dowiedzieliśmy biegacze, którzy przez dobę biegali dla Kamili pokonali dystans bez mała 600 km.

 

Grzegorz Górnik – Współorganizator “Biegu Przyjaźni”

Oprócz sportowców amatorów na bieżni mogliśmy zobaczyć także przedstawicieli służb, żołnierzy strażaków czy policjantów. Organizatorzy zadbali o to by każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal a także ciepły posiłek. Po zakończeniu zawodów wśród uczestników biegu rozlosowano niespodzianki ufundowane przez licznych sponsorów imprezy.

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz