HomeInformacjeNarodowe czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego (VIDEO)

Narodowe czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego (VIDEO)

Wesele Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. Inauguracja akcji odbyła się 2 września z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Łącznie w Polsce i w 26 krajach, w ponad 2 tys. miast i miejscowości odbyła się wówczas akcja Narodowego Czytania tego utworu.

W Puławach różne instytucje w różnym czasie przyłączały się do akcji. Najpierw mogliśmy uczestniczyć w czytaniu wesela na Placu Szopena w Puławach zorganizowanego przez Bibliotekę Miejską, 7 października odbędzie się czytanie Wesela w Ośrodku Wychowawczym w pobliskim Kęble a w czwartek czytanie połączone z inscenizacja odbyło się w Zespole Szkół Technicznych a zorganizowane zostało przez Młodzieżowy Dom Kultury. Przedstawienie wyreżyserował Hubert Domański.

Hubert Domański – reżyser przedstawienia

Udział w czytaniu Wesela wzięli m.in dyrektorzy puławskich szkół, nauczyciele, rzecznik puławskiej Policji, dziennikarze a także inne osoby związane z życiem publicznym w Puławach.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz