HomeInformacjeDzień Solidarności i Wolności (VIDEO)

Dzień Solidarności i Wolności (VIDEO)

Związkowcy z puławskiej „Solidarności” obchodzili 37 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych z roku 1980. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

Oprócz przemówień zaproszonych gości odbyła się prezentacja książki Marcina Dąbrowskiego pracownika Instytutu Pamięci Narodowej opisująca losy puławskiej Solidarności. Pamiątkowe egzemplarze otrzymali zasłużeni członkowie związku. O porównanie jaka była Solidarność 37 lat temu a jaka jest dzisiaj pokusił się przewodniczący Zarządu Oddziału NSZZ „Solidarność” Ziemia Puławska .

Sławomir Kamiński – Przewodniczący Zarządu Oddziału NSZZ “Solidarność” Ziemia Puławska

Uroczystość podsumowała dyskusja na temat wydanej pozycji. Obchody uświetnił występ laureatki konkursu piosenki im Jacka Kaczmarskiego – Magdy Opali.

zdjęcia: AF Kwant

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz