HomeFelietonyZarządzanie kryzysowe. Sławomir Kamiński

Zarządzanie kryzysowe. Sławomir Kamiński

Byłem chyba jedynym starostą, jakiego w 2010 roku publicznie chwalił Donald Tusk za sposób, w jaki koordynowałam akcję przeciwpowodziową (a przecież byliśmy i jesteśmy z innych opcji politycznych). Dla jasności – pochwały te były należne przedstawicielom wszystkich służb, jakie wtedy współdziałały: Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Służbie Więziennej, całej armii urzędników i ludziom dobrej woli, bez pracy których nic by się nie udało.

Można powiedzieć, że mimo iż częściowo nie dało się ocalić Janowca, to całość działania służb stała na najwyższym poziomie.
Piszę o tym, bo uważam, że dzięki wyżej wymienionym doświadczeniom, mam merytoryczne podstawy, żeby wypowiadać się w sprawie koordynacji działań po ostatnich nawałnicach.
Szanowni Państwo, chciałbym jednoznacznie powiedzieć, że podziwiam profesjonalizm działania rządu i służb.

Ogarnąć taką skalę tragedii i zniszczeń w tak krótkim czasie, to zwyczajne mistrzostwo świata. Miałem okazję widzieć skalę tragedii na własne oczy, wracając z podróży (następnego ranka). Setki wyrwanych z korzeniami drzew budziło przerażenie mojej rodziny, ale wszystkie drogi były przejezdne (!!!).

Przytoczę tylko jeden, może dla laików mało istotny, drobiazg: oddelegowanie do szacowania szkód służb Nadzoru Budowlanego. Ruch ten pokazuje, że administracja rządowa reaguje w sposób nieszablonowy, kreatywny i skuteczny i to wszystko pod ogromną presją czasu. Czapki z głów.

Jak słucham tych pseudospecjalistów od zarządzania kryzysowego, to zastanawiam się: śmiać się czy płakać, bo tym, co mówią, obnażają swoją kompletną ignorancję dla procedur postępowania, a więc dla życia i zdrowia obywateli. Boże chroń nas od nich, bo wyrządzają więcej szkód niż największy huragan.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Puławianin. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL oraz studia podyplomowe „Zarządzanie zasobami ludzkimi” w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, a także „Prawo zamówień publicznych” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2002 – 2006 i 2014-2018 był Przewodniczącym Zarządu Oddziału NSZZ Solidarność w Puławach, w latach 2006-2010 Starostą Powiatu Puławskiego, a w latach 2010 -2014 radnym Powiatu Puławskiego. Od 2018 roku jest Przewodniczącym Rady Oddziału NSZZ Solidarność „ Ziemia Puławska” oraz wiceprzewodniczącym KM NSZZ Solidarność przy GA ZAP S.A. . Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwojga cudownych dzieci.

Brak komentarzy

Napisz komentarz