HomeInformacje110 lat PSS “Pomoc” Puławy (FOTO)

110 lat PSS “Pomoc” Puławy (FOTO)

110. rocznica powstania Powszechnej Spółdzielni Spożywców “Pomoc” w Puławach była okazją do odsłonięcia tablicy pamiątkowej na elewacji budynku Zarządu PSS “Pomoc” a zarazem najstarszego sklepu Spółdzielni w Puławach znanego szerzej puławianom jako “Czerwona Pomoc”.

Tablica pamiątkowa została poświęcona założycielom i członkom PSS “Społem”. Uroczystego odsłonięcia dokonał pełniący swoją funkcje od 40 lat prezes Tadeusz Dworski wraz z zaproszonymi gośćmi m.in. potomkami założycieli Spółdzielni. PSS “Pomoc” zatrudnia obecnie 89 osób w działających w Puławach sklepach spożywczych, piekarni oraz ciastkarni. Rocznica jest także okazją do wprowadzenia na rynek produktu, który ma symbolizować obchodzony rok Św. Brata Alberta. Od 1 sierpnia w sklepach PSS pojawił się chleb Św. Brata Alberta patrona Puław i jak mówią sami spółdzielcy ma to być jedyny w swoim rodzaju produkt regionalny. Za półkilogramowy bochenek posypany makiem i solą klienci zapłacą 2,70 zł.

foto: LPU24.pl

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz