HomeInformacjeMaturzyści odebrali świadectwa

Maturzyści odebrali świadectwa

Dla tegorocznych maturzystów piątek był ostatnim dniem w szkole. We wszystkich puławskich placówkach ponadgimnazjalnych odbyło się wręczenie świadectw dojrzałości. Uczniowie dowiedzieli się przy tej okazji  ile zdobyli punktów z poszczególnych przedmiotów podczas egzaminów maturalnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z terminami ustalonymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną matury trwały od 4 do 26 maja. Jak wyglądała tzw. zdawalność w Puławach dowiedzieliśmy się w sekretariatach puławskich szkół. Wśród liceów 100 % skutecznością popisać się może jedynie IV Liceum przy Zespole Szkół Technicznych, drugie miejsce w naszym rankingu zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F.D. Kniaźnina, tylko jednemu maturzyście z „piątki” nie udało się przebrnąć przez egzaminy, ale osoba ta ma szanse na poprawienie egzaminu w sierpniu. Na najniższym stopniu podium uplasowało się I LO im Ks. A.J. Czartoryskiego w tej szkole egzamin maturalny zakończył się niepowodzeniem dla 3 uczniów, którzy maja szansę zmienić tę statystykę w poprawkowej sesji egzaminacyjnej.  Czwarte najbardziej nielubiane miejsce zajęła popularna „dziewiątka” wśród uczniów II liceum w pierwszym terminie nie udało się czterem, maja oni podobnie jak ich koledzy z Kniaźnina i Czartorycha  szanse na poprawkę już za niespełna 2 miesiące.

 

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz