HomeInformacjeUłatwienia w ruchu przy Zakładach Azotowych

Ułatwienia w ruchu przy Zakładach Azotowych

Od czwartku kierowcy zmierzający do Zakładów Azotowych i ci wyjeżdżający odczują pierwsze ułatwienia związane z budową obwodnicy Puław. Wykonawca  Konsorcjum Energopol Szczecin i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zwoleniu przekazało do użytkowania fragment węzła. Kierowcy dzięki takiemu rozwiązaniu  bezkolizyjnie będą wjeżdżali i wyjeżdżali z drogi dojazdowej do kombinatu.

To rozwiązanie zakończy problem uciążliwych korków na skrzyżowaniu drogi azotowej z krajową dwunastką, zwłaszcza w godzinach rozpoczęcia i zakończenia zmian w przedsiębiorstwie. W tej chwili kierowcy pojadą pod wiaduktem kolejowym a następnie fragmentem krajowej dwunastki prowadzącym do ronda przy ul. Żyrzyńskiej nieopodal dworca kolejowego. Należy zaznaczyć, że wyjeżdżając z Grupy Azoty „Puławy” S.A. będzie można pojechać tylko w stronę miasta. Wszyscy, którzy chcieliby pojechać w kierunku Radomia będą musieli zrobić zwrot na rondzie przy Żyrzyńskiej i jeszcze raz pokonać odcinek pomiędzy dworcem kolejowym a dzisiejszym skrzyżowaniem. Wykonawca inwestycji za naszym pośrednictwem apeluje do kierowców by nie jeździli na pamięć i stosowali się do znaków drogowych, bo jazda „na pamięć” w tym rejonie miasta przynajmniej w początkowym okresie może być przyczyną niepotrzebnych nerwów i stresu a także i mandatu.

Foto: Maciej Szubartowski

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Redakcja LPU24.pl Wasze pomysły i spostrzeżenia są dla nas bardzo ważne. Czekamy na Wasze informacje, filmy i zdjęcia. Masz ciekawy temat? Chcesz nas zainteresować jakąś sprawą? Nie zwlekaj! Nie krępuj się! Pisz! Postaramy się odpowiedzieć na każdego e-maila zgłoszenie a nawet znaki dymne ? Czekamy na wszystkie zgłoszenia.

Brak komentarzy

Napisz komentarz