HomeInformacjeWalne KM NSZZ “Solidarność” przy GA ZA Puławy S.A. odwołało Andrzeja Jacynę

Walne KM NSZZ “Solidarność” przy GA ZA Puławy S.A. odwołało Andrzeja Jacynę

W piątek w budynku dyrekcji Grupy Azoty ZA „Puławy”  obradowało Walne Zebranie zakładowej Solidarności. Po nieudanym majowym Walnym miał to być trudny dzień dla Andrzeja Jacyny.

Od kilku tygodni pojawiały się informacje o możliwym odwołaniu przewodniczącego tej organizacji przy Grupie Azoty “Puławy”, któremu zarzucano (na podstawie dokumentów ujawnionych przez Instytut Pamięci Narodowej) jakoby miał współpracować  ze służbami PRL.  Związkowcy uznali, że w tak istotnej a zarazem kłopotliwej i wstydliwej sprawie jak losy przewodniczącego i jednego z członków organizacji związkowej konieczne jest przegłosowanie wniosku o prowadzenie zebrania bez udziału mediów.  Czterdziestu jeden na ponad 60 delegatów uznało, że chyba jest się czego wstydzić i przegłosowało wniosek o wyproszenie mediów z sali obrad. Przed 15.00 po kilkugodzinnych obradach otrzymaliśmy informacje, że Walne Zebranie przegłosowało wniosek o odwołanie Andrzeja Jacyny z funkcji przewodniczącego zakładowej „Solidarności”.  W tej chwili  jedynym pozostającym członkiem prezydium „Solidarności” w Grupie Azoty Puławy był dotychczasowy zastępca Andrzeja Jacyny i wiceprzewodniczący KM NSZZ „Solidarność”  Piotr Śliwa i to prawdopodobnie on pokieruje organizacją związkową.

Udostępnij na:
Oceń ten artykuł

Nie rodowity puławianin ale w Puławach od 44 lat ukończone studia na Wydziale Ekonomicznym UMCS – Zarządzanie i Marketing, oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, żonaty dwoje dzieci. Portal LPU24.pl, LPUradio.pl i LPUTV.pl to wciąż hobby i sposób na realizacje pasji.

Brak komentarzy

Napisz komentarz